Nic. nieuws
- Nic. speelt zich veilig in Delft
- Harold Jellema nieuwe hoofdtrainer Nic.
- Fraai korfbalgevecht in Groningen eindigt onbeslist
- Koog Zaandijk in play-offs na thriller tegen Nic.
- Gerritsen bekroond voor imposante carrière
DVO nieuws
Matig DVO alsnog te sterk voor Nic.
In een niet al te beste wedstrijd heeft een stroef opererend DVO zijn derde overwinning geboekt door een zwalkend Nic./Alfa-college te verslaan met 20-15. Daardoor staan de Groningers nog altijd op 0 en heeft DVO als enige nog geen punten laten liggen.
De confrontatie tussen beide groen-gekleurde ploegen trok minder bezoekers dan dat er gewoonlijk naar de DVO-hal afreizen. De afstand van Groningen naar Bennekom was voor Nic.-fans te groot (dat kun je ze moeilijk kwalijk nemen) en liefhebbers uit de regio waren wellicht meer geïnteresseerd in de streekderby tussen VADA en SKF.
Misschien is dat maar goed ook, want er was niet bijster veel te genieten voor de neutrale toeschouwer. Beide ploegen leken de uitwerkingen van een derde wedstrijd in 7 dagen behoorlijk te voelen. Veel schotklokoverschrijdingen, balverlies en schoten op de voorkant van de paal gaven de wedstrijd een zeer moeizaam aanzicht.
Vooraf werd al snel duidelijk dat Nic. ook deze wedstrijd zonder Michiel Gerritsen (ook niet in vrijetijdskleding aanwezig), Ricky Wu (nog altijd niet gearriveerd) en de geblesseerde Niels Tamminga zou aantreden. Coach Albert Nijdam bleef er nuchter onder: “Dit zijn voor nu de acht die het moeten doen”. Ze deden hun best, maar bleken met een schotpercentage van 19% gewoonweg niet zuiver genoeg om aanspraak te maken op een goed resultaat. Met slechts 6 Groningse treffers na rust had DVO weinig te duchten van Nic. en werd het niet afgestraft voor het eigen gebrek aan schotkracht (21%).
Jacko Vermeer bleef uiteraard vertrouwen in zijn vaste acht en had zijn team als belangrijkste aanwijzing meegegeven dat ze Rianne Echten moesten uitschakelen. Senna van den Bos moest de aanvalster aan banden leggen. Uiteindelijk vielen alleen van afstand 3 van de 20 pogingen van Echten binnen en dat typeert haar vorm, dan wel de afwezigheid ervan.
DVO kwam door een korte kans van Jasper Broenink en een vrije bal van Jos Roseboom op 2-0, maar Jornt de Nekker en Rianne Echten lieten Nic. met hun beider eerste schot aansluiten. Een strafworp van Jos Roseboom betekende 3-2, maar vervolgens liet het afstandskanon van de topschutter hem lange tijd in de steek. Omdat Jasper Broenink in deze fase wel scherp was, kon DVO een gaatje slaan: 6-3. De marge bleef intact tot 9-6 met nog vijf minuten te spelen. Nic. prikte er in dat tijdsbestek snel drie bij om de DVO-ers niet voor rust al uit het oog te verliezen. Jos Roseboom zorgde daar tussenin voor dat DVO met de kleinst mogelijke voorspring kon gaan rusten: 10-9.
Pas vier minuten na de rust werd er gescoord: Momo Stavenuiter tekende van afstand voor de 11-9. Friso Boode (strafworp) en Leon de Vries brachten Nic. voor het eerst weer op gelijke hoogte, zeer uitbundig begroet door de Groningse bank. Je zou denken dat dit een boost zou geven voor de gasten, maar het tegenovergestelde deed zich voor. Nic. kwam liefst 12 minuten niet tot scoren waardoor DVO kon uitlopen naar een uiteindelijk beslissende voorsprong van 15-11. De laatste twee doelpunten daarvan waren van de hand van Roseboom. Vermeldenswaardig is dat de 15-11 het 900e doelpunt van Jos Roseboom was in de Wereldtickets Korfbal League.
Een eindsprint kon ook Nic. er niet meer uitpersen en links en rechts begonnen spelers steeds meer pijntjes te voelen. Enkele blessurebehandelingen en wat om-en-om scoren later floot de soeverein leidende Arthur van der Griend af bij 20-15. Het verschil van 5 zal grotendeels toe te schrijven zijn aan het grotere aantal doelpogingen dat DVO kon ondernemen dankzij een wat beter verzorgde rebound via Broenink en Ruben Wieser. Met name laatstgenoemde kon zich uitleven omdat Arthur van der Griend in de reboundduels veel toeliet. Het dreigde in de slotfase even uit de hand te lopen toen Friso Boode zich onder de paal meldde, maar het was er de wedstrijd niet naar om hier een probleem van te maken. Jacko Vermeer was ondanks het wedstrijdbeeld toch wel content met zijn mannen: “Alleen Jos schoot onder zijn niveau. Momo had Boode onder controle, Jasper pakte veel ballen en scoorde er ook nog drie”.
Jacko Vermeer weet het niveau van de wedstrijd deels aan het spel van Nic.: “Nic. haalt het tempo uit de wedstrijd en laat je aanvallen in een trechter. Daardoor wordt het spel statisch en schieten Momo en Jos minder goed. Ook komen onze dames niet in scoringspositie rond de korf zoals je tegen DeetosSnel wel zag.” Ook het drukke programma speelde volgens de coach een rol. “Je ziet bij Nic. toch wat spelers krampjes krijgen aan het einde van de wedstrijd. Wij hadden daar geen last van. Je moet het gelijk afkloppen, maar voorlopig zijn we ongeschonden door het seizoen gekomen”, aldus Vermeer. Stavenuiter twijfelde of vermoeidheid een rol speelde bij het niveau van zijn eigen ploeg: “We hadden ook wel pech, met ballen die er uitrolden.”
Omdat ook de reserves van Nic. tegen een nederlaag aanliepen, zullen de Groningers met een flinke kater de weg naar het hoge noorden hebben afgelegd. In Bennekom werd nog een bescheiden feestje gevierd toen bleek dat de overige ploegen die op 4 uit 2 stonden punten hadden verspeeld. Na één week en drie speelrondes staat DVO met als enige drie overwinningen bovenaan in de Wereldtickets Korfbal League. Daar had toch niemand rekening mee gehouden.
DVO - Nic./Alfa-college 20-15
- Datum: zaterdag 3 december 2011
- Tijd: 19:30
- Hal, Plaats: DVO-hal, Bennekom
- Toeschouwers: 450
- Scheidsrechter: Arthur van der Griend
- Assistent scheidsrechter: Jaap van Bruggen
- Juryvoorzitter: Leen Dubbeldam
Topscorerslijst / Scoreverloop / Statistieken
Opstelling DVO: Amy Mooij, Jasper Broenink 3, Jessica Lokhorst 1, Jos Roseboom 7, Momo Stavenuiter 6, Ruben Wieser 3, Senna van den Bos, Wilma Wichards.
Opstelling Nic.: Friso Boode 5, Jornt de Nekker 2, Jorrit Wielinga 1, Leon de Vries 2 (Jorrit Wielinga 1 52'), Linda Blaauw, Marieke Bongers, Rianne Echten 3, Susan Veldstra, Tymo de Wit 2
Fotograaf: Willem Kracht
Meer foto's op: http://www.korfbalfoto.nl
Geplaatst op zaterdag 3 december 2011 door Tim van Zoeren
















