Nic. nieuws
- Nic. speelt zich veilig in Delft
- Harold Jellema nieuwe hoofdtrainer Nic.
- Fraai korfbalgevecht in Groningen eindigt onbeslist
- Koog Zaandijk in play-offs na thriller tegen Nic.
- Gerritsen bekroond voor imposante carrière
DOS''46 nieuws
Nic. maakt in tweede helft het verschil tegen DOS’46
In Nijeveen stond woensdagavond de derby van het noorden op het programma. Een duel tussen de nummer negen en tien van de ranglijst. Voor het eerst sinds de invoering van de Wereldtickets Korfbal League stonden beide ploegen tijdens deze clash zo laag. DOS’46/Engeldot was er in eigen huis alles aan gelegen om afstand te nemen van rode lantaarndrager Nic./Alfa-college, terwijl de Groningers hun reeks van twee gewonnen wedstrijden wel moésten continueren. Doordat de ploeg van Kees Vlietstra een 12-10 achterstand om wist te buigen in een 12-19 voorsprong, klonk na het eindsignaal van Jan Henk Hoeksma de Nic.-marsch in sporthal de Eendracht en is de strijd tegen degradatie nog verre van beslist.
DOS’46 moest het net als in de uitwedstrijd tegen Dalto doen zonder Tess de Jong, die naar alle waarschijnlijkheid kampt met nierstenen. Haar plek werd net als zaterdag ingenomen door Maaike Steenbergen. Coach Herman van Gunst kon wel weer beschikken over Noël van der Honig, die op vrijdagavond door zijn enkel was gegaan. Een verrassing in de opstelling was Rosemiek Harrewijn, die daarmee Janine Pullen uit de basis verdreef en voor meer scorend vermogen moest zorgen. Nic. startte met hetzelfde achttal als tegen Blauw Wit.
De eerste treffer van de wedstrijd kwam binnen de minuut uit handen van Ricky Wu, die Sjors Keij als directe tegenstander aan zich gekoppeld zag. Ilona Feikema bracht DOS´46 op gelijke hoogte, waarna Nic. uitliep naar 1-5. De Groningers hadden hun voorsprong nog verder kunnen uitbreiden, maar zagen Friso Boode missen vanaf de strafworpstip. DOS’46 profiteerde en kwam via Henco Pullen en Jiska Sinnema terug tot 3-5. Nic. bleef de bovenliggende ploeg, maar raakte het in de slotfase van de eerste helft volledig kwijt. Rianne Echten kwam maar niet los van Ilona Feikema en Jornt de Nekker kon het even niet doen tegen Noël van der Honig. Casper Boom scoorde zes minuten voor rust de 7-7, waarna Jiska Sinnema met twee afstandsschoten de ruststand op 9-7 bracht.
Na een lange aanval met veel rebounds kwam de eerste treffer na rust uit handen van Casper Boom, die de Nijeveense hoop op een overwinning nog levendiger maakte. Het was Ricky Wu die met zijn derde trefffer van de wedstrijd gelijk weer voor de aansluiting zorgde. Met nog negentien minuten op de klok stond het 12-10 voor DOS’46 . Ruim een kwartier later gaf het scorebord 12-19 aan en was de wedstrijd beslist in het voordeel van de groenwitten. DOS’46 had wel kansen gecreëerd, maar ze niet benut, terwijl Nic. in een flow kwam en de meegereisde supporters kon laten juichen. Van Gunst had ondertussen Sven Jonker gebracht voor Noël van der Honig, maar zag die wissel in eerste instantie geen effect sorteren. Jurgen Lucas, broertje van Haralt Lucas en spelend in het derde team, was gekomen voor Henco Pullen en zorgde van afstand voor 13-19.
Duidelijk was dat Nic. ging winnen, maar omdat de wedstrijd in Groningen in 17-23 was geëindigd stond het onderling resultaat nog op het spel. Goals van Ilona Feikema en Sven Jonker (strafworp) maakten dat de wedstrijd in 15-19 eindigde en dat Nic. na een dramatische seizoenstart de weg naar boven volledig heeft gevonden. Sinds de komst van de broers Vlietstra verloren de Stadjers nipt van KZ en PKC, waarna het met miniem verschil won van Fortuna/MHIR en Blauw Wit. Desondanks wilde Kees Vlietstra na afloop niet spreken van een Vlietstra-effect. Na een high five met supporter Michiel Gerritsen analyseerde hij: “We kwamen de eerste helft niet onder de verdedigende druk uit, maar in de tweede helft ging dat beter en konden we vaker het schot nemen. Ricky leek eerst geïmponeerd door de lange armen van Sjors Keij, maar hij kwam later los. Ivo deed het natuurlijk ook fantastisch in de rebound.” Dat de aartsrivaal de strijd om het onderling resultaat nog won vond Vlietstra jammer. “Maar niet meer dan dat.”
Jiska Sinnema scoorde zelf viermaal, maar moest concluderen dat de schutters van DOS’46 het hadden laten afweten. “We konden wel vrijkomen, maar in de tweede helft gingen de ballen er niet meer in. Het geloof werd minder, maar gelukkig konden we het nog wel opbrengen om nog voor het onderling resultaat te blijven strijden.” Na deze doordeweekse wedstrijd hebben beide ploegen nog zeven wedstrijden te gaan. Allebei proberen ze om uiteindelijk niet op de laatste plaats te geraken en als het even kan ook de promotie-degradatiewedstrijden te ontlopen. To be continued.
NB: DOS'46-speler Jurgen Lucas heeft een doelpunt gemaakt. Deze wordt hieronder nog niet aangegeven omdat Jurgen als speler van DOS'46 3 nog niet in de KL-database staat. Hij zal zsm worden toegevoegd en dan wordt dit aangepast.
DOS'46/Engeldot - Nic./Alfa-college 15-19
- Datum: woensdag 15 februari 2012
- Tijd: 20:30
- Hal, Plaats: De Eendracht, Nijeveen
- Toeschouwers: 900
- Scheidsrechter: Jan Henk Hoeksma
- Assistent scheidsrechter: Ritske Kleinhuis
- Juryvoorzitter: Jan Sjardijn
Topscorerslijst / Scoreverloop / Statistieken
Opstelling DOS'46: Casper Boom 3, Henco Pullen 2 (Jurgen Lucas 1 56'), Ilona Feikema 2, Jiska Sinnema 4, Jurgen Lucas 1, Maaike Steenbergen, Noël van der Honig 2 (Sven Jonker 1 50'), Rosemiek Harrewijn, Sjors Keij, Sven Jonker 1.
Opstelling Nic.: Friso Boode 4, Geertje Hoekstra, Ivo Wiebering 1, Jornt de Nekker 5, Linda Blaauw 2, Rianne Echten, Ricky Wu 7, Susan Veldstra
Fotograaf: Lars Oosterveen
Meer foto's op: http://www.korfbalfoto.nl
Geplaatst op donderdag 16 februari 2012 door Roelof Jan Vochteloo
















