Skip to the main content

Korfbal League Recap ’24/’25 – Play-offs #1

Competitie

De strijd om een plek in Ahoy begint nu echt! ‘De eerste klap is een daalder waard’, volgens het spreekwoord. PKC en Fortuna deelden in ronde één van deze play-offserie een eerste tik uit en hebben de beste papieren met het oog op een finaleplaats. Maar dat betekent niet dat DVO en LDODK bij de pakken neer gaan zitten. Op naar de returns!

Dit artikel wordt gedurende de speelronde aangevuld met wedstrijdverslagen, beschikbare statistieken en clubverslagen. De samenvattingen van de zaterdagwedstrijden worden op zondagavond na 21.00 gepubliceerd, die van de zondagwedstrijd volgt in de loop van volgende week.

Er waren meer belangrijke wedstrijden dit weekend. Zo plaatste Fortuna A1 zich ten koste van DVO A1 voor de finale in Ahoy en sleepte KZ A1 er tegen LDODK A1 een derde wedstrijd uit. In de Korfbal League 2 won DSC ook de tweede wedstrijd van TOP/IAA fresh en daarmee plaatsen de Eindhovenaren zich voor de finale op 5 april in Papendrecht. AWDTV/IJskouddebeste won de return tegen HKC/Creon Kozijnen en daarmee komt er op dinsdagavond 1 april een beslissend derde duel.

DVO/Transus – PKC/Vertom
In een bomvolle uitverkochte sfeervolle DVO-hal werden voorafgaand aan de wedstrijd Olav van Wijngaarden en Romy de Rijke gekroond tot speler en speelster van de maand maart.
Bo Oppe opende het bal en zou een heel sterke wedstrijd gaan spelen. Ook de 0-2 kwam uit zijn handen en daarna hield PKC het initiatief. Van alle kanten wisten de Papendrechters binnen te schieten en overrompelden daarin DVO. Toch vergat de ploeg om de marge te vergroten, mede door maar liefst drie gemiste strafworpen. De Bennekommers, waar Gertjan Meerkerk het vizier niet op scherp had, konden wel bijblijven via voornamelijk Jeffrey van Huenen en Daniëlle Boadi. Aan PKC-zijde begon ook Jelmer Jonker zich nadrukkelijker te laten zien en was het niveau aan beide kanten hoog. De 14-17 van Jonker (zijn vierde goal) betekende de ruststand, maar er was nog helemaal niks gespeeld.
En dat zou ook blijken, PKC opende opnieuw de score en vergrootte zo de marge naar vier, maar daarna kwam DVO langzaam dichterbij. Een doorbraak van Roos Scherrenburg betekende de aansluiting op 18-19, maar de zevende van Oppe gaf PKC toch weer wat lucht. Dat was van korte duur: Annelie de Korte schoot een  -buzzerbeater binnen, waardoor DVO toch weer aansloot. Echter, in de aanval erna blesseerde De Korte zich en moest zich – met een in eerste instantie ernstige lijkende blessure – laten wisselen. Invalster Rosalie Peet verzilverde koud in het veld haar eerste schot, waardoor de stand dan toch gelijk werd: 20-20. Boadi kreeg daarna de kans om DVO op voorsprong te zetten, maar miste haar strafworp. Oppe hield PKC daardoor aan de goede kant van de score, maar de thuisploeg rook bloed. Het kwam opnieuw langszij en het wachten was tot de wedstrijd zou kantelen in het laatste kwart. Het was echter Oppe die met zijn negende en tiende doelpunt PKC opnieuw lucht gaf, daarna leek het of het uitvallen van De Korte toch wat zijn weerslag op DVO had en viel het scorend enigszins stil. De ploeg van Van Vloten en Verberk kwam nog van 23-26 terug tot 25-26, maar de gelijkmaker viel niet meer en het slotakkoord was voor Jonker (zijn vijfde), waardoor PKC de eerste wedstrijd over de streep wist te trekken. Topscorer Oppe eindigde op elf goals. (Uitslag: 25-27)

Fortuna – LDODK/Rinsma Modeplein
In een afgeladen volle Fortuna-hal stonden de Delftenaren en de Friezen voor de tweede week op rij tegenover elkaar. Bij LDODK ontbrak Sabine Verhoef, zij was de hele week al ziek en dus niet inzetbaar. Danique Klaren kwam op haar plek en nam tevens de bewaking van Fleur Hoek op zich. Damien Folkerts – coach van Fortuna – gaf voor de wedstrijd aan vast te houden aan het plan dat hij ook een week eerder had gespeeld, dus met Nik van der Steen in de basis en Joren van Nieuwenhuijzen op de bank. De start was overduidelijk voor LDODK, dat een erg goede beginfase kende. Verdedigend hadden de Friezen een duidelijk plan en konden zij de aanvallen van Fortuna kort houden. Aanvallend vielen de ballen bovendien lekker, waardoor de bezoekers uitliepen naar een 4-9 voorsprong. Dat was het sein voor de Fortuna-staf om een time-out te nemen en die sorteerde vrijwel direct effect. Daan Preuninger vond zijn schot aan de zijkant van het veld en LDODK werd wat minder geduldig als in de beginfase. Bij rust was het dan ook weer ‘gewoon’ gelijk en was er nog niks gespeeld (10-10).
Fortuna begon scherp na rust, met een snelle steal en twee doelpunten, maar daarna nam LDODK aan de hand van Terrenc Griemink het initiatief over. Griemink werd veelvuldig gezocht en vocht schitterende één-tegen-één duels uit met Merijn Mensink. Tot 19-18 kon LDODK goed partij bieden, maar in de slotfase van de wedstrijd liep Fortuna toch nog behoorlijk uit. De tandem Hoek-Van Ginkel ging lopen; Van Ginkel profiteerde goed van de dubbele dekking die Hoek kreeg en schoot haar ballen af, en ook Preuninger maakte belangrijke goals. In de laatste minuten werd de zaal stil, toen Preuninger met een – naar het zich laat aanzien behoorlijk zware – knieblessure op een brancard het veld werd afgedragen. Preuninger stak nog wel even zijn handen op met een 1-0 gebaar, refererend aan de overwinning die op dat moment al zeker was. Fortuna slaat een eerste slag en kan het klusje aanstaande zaterdag in Drachten definitief klaren. (Uitslag: 24-18)

Foto: Frank Stollman (@fstollman)

Gerelateerde artikelen

Korfbal League Recap '24/'25 - 18
Competitie
Korfbal League Recap '24/'25 - 18
De laatste reguliere speelronde van seizoen '24/'25. Met daarin de beslissing in de strijd om het laatste play-off ticket, tussen PKC en Blauw-Wit én de strijd om plek acht en dus direct lijfsbehoud tussen Unitas en HKC. Beter wordt het niet!
Lees meer
Korfbal League Recap '24/'25 - #17
Competitie
Korfbal League Recap '24/'25 - #17
De zeventiende ronde van de Kenonz Korfbal League, waarin PKC zich herpakte en won van DVO, LDODK met ruime cijfers won van HKC en daarmee de koppositie overnam en Unitas en DOS '46 elkaar in evenwicht hielden, waardoor Unitas plek acht steviger in handen neemt. Zondagmiddag kwam Blauw-Wit in eigen hal te kort tegen KZ.
Lees meer
Korfbal League Recap '24/'25 - #16
Competitie
Korfbal League Recap '24/'25 - #16
De strijd om plek vier is nog niet beslist: KZ en PKC deelden de punten en Blauw-Wit verloor in Drachten. Ook plek acht is nog niet vergeven; HKC pakte heel belangrijke punten bij KCC en zag Unitas verliezen van DVO. De speler en speelster van de maand werden zondagmiddag uitgereikt: Fleur Hoek en Niels Stuurstraat werden in het zonnetje gezet.
Lees meer

Topartikelen

Start Kenonz Korfbal League '24/'25
Kies je poule