Skip to the main content

Recap #21: play-downs 3

In sporthal ‘Het Dok’ in Hardinxveld-Giessendam viel dinsdagavond de beslissing in de tweestrijd tussen HKC en GG/IJskoud de Beste. Het slotstuk van het drieluik om de laatste plek in de Korfbal League werd uiteindelijk gewonnen door de ploeg uit Wormer (20-24), die daarmee handhaving veilig stelde.

Geen Nadhie den Dunnen bij HKC, zij viel zaterdag uit met een knieblessure en zal aan het einde van de week een MRI-scan ondergaan om de ernst van haar blessure vast te stellen. Op haar plaats speelde Lotte Scherstra. Ook Corné Troost ontbrak in de basis. Bij Groen-Geel waren er geen wisselingen ten opzichte van de wedstrijd van zaterdag.

Mark Klop was in de eerste helft, net als in de andere twee play-downduels, niet te houden. Na twee schoten had hij zijn eerste doelpunt al te pakken en dat zouden er zes gaan worden in de eerste helft. Ook Sanne Langendoen kwam al vroeg in de eerste helft binnen de lijnen en deed wat hij de afgelopen wedstrijden ook deed: scoren. Desalniettemin lukte het HKC niet om een groot verschil te maken, mede omdat bij Groen-Geel de dames veel doelpunten meepakten. Beide ploegen gaven elkaar dan ookweinig toe en er was tot aan de rust niet te voorspellen wie er zou gaan winnen.

Halverwege stond er wel een minieme voorsprong voor de thuisploeg op het scorebord (10-11) maar direct na rust maakte Thomas Schagen de gelijkmaker. Vervolgens liep Groen-Geel uit, mede omdat Stijn Hoekstra begon te scoren. Na drie snelle goals (12-15) van de Wormernezen nam Marrien Ekelmans een time-out om de flow te doorbreken maar dat sorteerde niet direct effect. Uiteindelijk was het Langendoen die een belangrijke treffer op zijn naam zette en daarmee de aansluiting voor HKC realiseerde, maar met twee goals van de bij Groen-Geel ingevallen Martin Coevert werd het verschil al gauw vier goals: 13-17. De Wormernezen gaven het initiatief niet meer uit handen en bij HKC vloeiden de krachten weg. De groene kaart voor Klop, waardoor hij vijf minuten naar de kant moest, hielp ook niet mee. Op 17-23, als er nog zo’n zesenhalve minuut te spelen zijn, is de strijd wel beslist. Groen-Geel speelt ook in seizoen 2022-2023 in de Korfbal League, voor HKC rest een seizoen in de nieuwe Korfbal League 2. (Uitslag: 20-24)

Foto: Gertrude de Vries, Korfbalfoto

Gerelateerde artikelen

Korfbal League Recap '24/'25 - #11
Competitie
Korfbal League Recap '24/'25 - #11
De eerste speelronde van februari betekent dat er dit weekend niet alleen mooie wedstrijden op het programma staan, maar ook dat de prijzen voor de Bemmel&Kroon/AEG Speler en Speelster van de Maand uitgereikt gaan worden. Verder natuurlijk mooie affiches, onder anderen de kraker LDODK-DVO op zaterdagavond of wat te denken van Blauw-Wit-Fortuna op zondag?
Lees meer
Korfbal League Recap '24/'25 - #10
Competitie
Korfbal League Recap '24/'25 - #10
Zaterdagavond verraste Blauw-Wit vriend en vijand door in eigen hal te winnen van PKC. Unitas pakte belangrijke punten in het duel met KCC en KZ won met ruime cijfers van HKC. Zondagmiddag pakte Fortuna de winst tegen LDODK en daarmee verstevigden de Delftenaren hun greep op de tweede plaats.
Lees meer
Korfbal League Recap '24/'25 - #9
Competitie
Korfbal League Recap '24/'25 - #9
Halverwege de competitie is DVO nog altijd koploper, na een knappe overwinning in Papendrecht op concurrent PKC. Fortuna won van het taaie KCC en LDODK had geen kind aan HKC. In Nijeveen pakte DOS '46 heel belangrijke punten tegen Unitas. Extra was het inhaalduel tussen DVO en KCC, waarin de thuisploeg een duidelijke maat te groot was voor KCC.
Lees meer

Topartikelen

Start Kenonz Korfbal League '24/'25